Zpět na úvodní stranu Kde nás najdete??? Kontaktní údaje
                               

            

      

       

        

       

        

                 
       
                             
                                                     
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Technické provedení oken a dveří ze dřeva    

Dřevo
Křídlo a rám je vyroben z vysoce kvalitního materiálu vysušeného na 12%. Třívrstvé lepené lamely odolávají objemovým a tvarovým změnám. Pečlivý výběr materiálu a lamelování zaručují splnění nejpřísnějších požadavků na kvalitu, sukatost (viditelné plochy bez suků) a směr let řeziva (krajní lamela musí mít radiální řez). Materiál kvality B může mít nastavované lamely, materiál kvality A musí mít krajní lamely bez nastavování, to jest z jednoho kusu prosté všech vad. Síla materiálu (lepené křídlo a rám ) činí 80 x 68 mm, kvalita dřeva odpovídá normě DIN 68360 pro truhlářské práce, lepení dřeva normě DIN EN 204 skupině namáhní D4.


Konstrukce
Profil dle normy DIN 68121 tvoří dvojitá drážka procházející hranou (okrajem) okna. Rohová spojení se provádí dvojitými či trojitými čepy, dvojitá drážka pro kombinaci oken vedle sebe je vedena ve slepém rámu okna.

Povrchová úprava
Všechny dřevěné části okna se impregnují a stříkají vodou ředitelnými akrylátovými barvami firmy Adler a lakují v úpravě lazura, či RAL (krycí barva).

Kování
Křídlo s rámem je spojeno speciálním obvodovým kováním Maco. Toto kování umožňuje otevírání křídla okolo levé či pravé osy a sklápění o 20%. Otevírání i sklápění okna se provádí jedinou tří nebo čtyřpolohovou klikou, která je nabízena ve čtyřech barevných odstínech. Kování je seřízeno tak, aby křídlo zapadlo do rámu lehce a současně zaručovalo maximální těsnost. Má antikorozní úpravu.

Okapnička
Okapnička chrání okno proti zatékání vody a nejvíce namáhanou část rámu i křídla proti povětrnostním vlivům. Je vyrobena z eloxovaného hliníkového profilu ve čtyřech barevných odstínech. Okapnička je vytvarována podle spodního dílu rámu a opatřena plastovými koncovkami. Ochrana okna před zatékáním vody odpovídá normě DIN 18055, skupina C.

Těsnění v křídle
Těsnění křídla v rámu je docíleno pomocí přítlačné trvale elastické a vysoce odolné profilované neoprénové lišty. Toto těsnění vytváří dokonalou ochranu jak proti vodě, tak i proti úniku tepla. Materiál použitý na těsnění má velkou tvarovou paměť, která zajišťuje stálou elastičnost speciálně tvarovaného profilu. Při otevření okna se těsnění vyrovná do původního tvaru a při zavření se pevně přitiskne ke křídlu nebo rámu.
 


Sklo
Používá se isolační dvojsklo 4-16-4 mm, které hodnotu součinitele tepelné prostupnosti K=2,9 Wm K a zvukovou neprůzvučnost I=31 dB.
K vysvětlení údaje 4-16-4 mm: první číslice udává tloušťku vnějšího skla, druhá číslice tloušťku vzduchové mezery, třetí pak tloušťku vnitřního skla.
Lze také užít zvukově izolačních skel (až 53 dB), protislunečních, neprůstřelných, tvrzených, protipožárních, zabarvených a bezpečnostních, vše dle požadavků zákazníka. Pro optické členění okna je možné použít širokou škálu vnitřních příček.

design 2003 iStudio.cz

 

   interiery-latal.com

[CNW:Counter]